fbpx

Ваш код клієнта: 709771

Кабинет дилера

Категорії

Як вибрати металочерепицю: питання і відповіді

Вам належить найважливіший етап - зведення або реконструкція даху. Ви вже чітко знаєте, що ваша покрівля буде з металочерепиці, тому що це:

  • легка і міцна покрівля;
  • негорючий, екологічно чистий матеріал;
  • можливість вибору кольору покрівлі з найширшої колірної гами.

Детальніше про переваги металочерепиці

Тепер потрібно відповісти на цілий ряд питань, які неодмінно виникнуть. Найбільш часто задається питання «Якої товщини метал треба вибрати для металочерепиці?» Або його варіація, «Яка різниця: 0,45 або 0,5 мм буде металочерепиця?»

Металочерепиця з товщиною металу 0,5 мм, як правило, застосовується для покрівлі житлових будинків. Для покрівлі нежитлових споруд, навісів, козирків з метою економії коштів можна використовувати більш дешеву металочерепицю з більш тонкого металу.

Крім показника товщини металу, споживачі, як правило, ігнорують питання вмісту цинку в захисному шарі, а також шар грунтовки. Природно, що чим вищий вміст цинку - тим вище якість і надійність металу. Згідно норм Європейського Союзу сталь призначена для покрівлі будівель і споруд повинна містити не менше 225 г/м цинку. В Україні дані норми вступають в силу з 1 січня 2017 року. На даний момент це носить рекомендаційний характер. Детальніше про якість металу можна ознайомитись в статті «Як вибрати якісну сталь для металочерепиці і покрівельного профнастилу».

Потрапляючи в офіс до продавця покрівельних матеріалів покупець відкриває для себе багатий світ виробників сталі, тому що асортимент металу з різних країн вражає уяву. Серед країн обов'язково буде Китай і Корея, Італія та Словаччина, Польща та Німеччина, Фінляндія та Словаччина. Тирада продавця буде доносити, що: «Фінляндія це відмінна якість, але вельми не дешево. Німеччина і Польща це Arcelor Mittal - прекрасний аналог Фінляндії. А Корейський метал це просто чудо - якість як у Європи, маркований і дуже доступний.» У будь-якої непідготовленої людини ця кількість інформації викличе запаморочення і питання «Сталь якого виробника брати?», «Хто важливіший профілювальник або виробник сталі з якої виготовляється металочерепиця?».

Про важливість профілювальника ми вже не раз звертали увагу в наших статях. Зараз варто зупинитися саме на виробниках рулонної гарячеоцинкованої сталі з полімерним покриттям.

По-перше, гарантія надається на сталь містить не менше 225 г/м цинку. Т.ч., якщо Вам, як споживачу, важливо отримати гарантію на сталь, то вибір буде на користь виробників з Європи або Кореї. На сталь з України або Китаю виробники гарантію не надають.

По-друге, клас цинкового шару повинен відповідати Вашому об'єкту. Згідно ГОСТу 14918-69 сталі діляться на класи в залежності від товщини покриття цинком наведені в табл. 1.

Таблиця 1. Класи гарячеоцинкованої сталі в залежності від вмісту цинку

Клас товщини

Маса 1 м2шару покриття, нанесеного з двох сторін, г

Товщина покриття, мкм

П (підвищений)

Св. 570 до 855 включ.

Св. 40 до 60 включ.

1

Св. 258 до 570 включ.

Св. 18 до 40 включ.

2

От 142,5 до 258 включ.

Св. 10 до 18 включ.

Відповідно, якщо необхідна покрівля для житлового будинку, то краще вибирати сталь товщиною 0,5 мм з вмістом не менш як 225 гр/м цинку. Це такі виробники як Arcelor Mittal, SSAB. Якщо мова заходить про більш тонкий метал, 0,45 мм, то варто звернути увагу перш за все на того продавця, який запропонує гарантію на даний метал. На ринку України не часто можна зустріти метал товщиною 0,45 мм, на який виробник надає гарантію. Це пояснюється тим, що імпортована в Україну сталь товщиною 0,45 мм має менш ніж 225 г/м цинку і, відповідно, металургійні компанії не надають на неї гарантію компаніям профілювальник і кінцевим споживачам. Компанія «Сталекс», імпортує на метал 0,45 таких виробників як Marcegaglia, U.S. Steel, Arcelor Mittal, Северсталь. Вміст цинку в даній сировині повністю відповідає європейським нормам та ГОСТу 14918-69 і тому «Сталекс» надає письмову гарантію на сталь від вищеперелічених металургійних компаній.

Основним завданням цинкового покриття є запобігання сталі від корозії. Природно, що чим вище показник вмісту цинку на 1 м. кв., тим надійніше захист самої сталі. Даний показник відображає кількість грам цинку нанесених на 1 м.кв. сталі з двох боків. Тобто, якщо ми бачимо, що вміст цинку, наприклад 225 г/м, то логічно, що з кожного боку нанесено 112,5 г/м цинку. Відповідно, якщо ми бачимо, що вміст цинку дорівнює 100 г/м, то з кожного боку 1 м. кв. сталі буде лише 50 гр. цинку. Власне, ці не хитрі розрахунки дають відповідь на питання «Чому металургійні компанії не надають гарантію на сталь, що містить менше 225 г/м?». Тому, що при менших значеннях на 1 м. кв. буде менше 100 гр. цинку і така кількість не здатна запобігти корозії сталі на протязі тривалого часу.

Не зайвим буде зазначити, що сталь китайських виробників, імпортована в Україну, містить цинку максимум 140 г/м. Найчастіше набагато менше 100 г/м, а зустрічаються навіть показники в 40 г/м ... Погодьтеся, складно уявити як можна розподілити на 1 кв. м 20 гр. взагалі будь-якого матеріалу, спробуйте, наприклад, зробити це з піском ...
З метою підтвердження даної інформації Компанією «Сталекс» було проведено металографічні дослідження сталей Marcegaglia і китайських зразків сталі, доступною на ринку України з вельми низькими цінами.

Компанія «Сталекс» також є і імпортером тонколистової сталі китайського виробництва і, на відміну від інших, використовує сталь з вмістом цинку від 100 г/м, що підтверджено сертифікатами якості.

Однак, сам цинк схильний до корозії, правда, в меншій, ніж сталь ступені. Для запобігання цинкового шару від корозії і пошкоджень на нього наносять шар полімеру.

Тип полімерного покриття також, як і товщина цинкового шару, впливає на вартість вихідної сировини для виробництва металочерепиці та, відповідно, на кінцеву вартість готової продукції.

Відомо дуже багато різних покриттів: і на основі поліестеру, і на основі полівінілхлориду, і на основі поліуретану. Покриття на основі полівінілхлориду та поліуретану, оскільки більш стійкі до агресивних середовищ, до екстремальних умов північних широт, до впливу агресивного океанічного і морського вітру, знайшли своє застосування в скандинавських країнах. Вони значно дорожче покриттів на основі поліестеру, якого, як правило, досить для умов України. Винятки стосуються лише деяких районів з розвиненою хімічної та металургійною промисловістю, де рекомендовано застосування металочерепиці виготовленої зі сталі з алюмоцинковим покриттям.

Покриття на основі поліестеру буває глянцеве і матове (позначаються як РЕ і РЕМА). Матове дорожче глянцевого з об'єктивних причин - його товщина складає 35-40 мкм, в той час як товщина глянцевого не перевищує 25 мкм.

Не дивлячись на товщини полімерного покриття головне рішення все таки на смак покупця - хто віддає перевагу глянцевому блиску, а хтось - матовому відтінку.
Найбільшу увагу при виборі металочерепиці необхідно приділити вибору компанії профілювальника. Будь-яке, навіть найкраща і найдорожча сировина може бути зіпсована в процесі профілювання.
Крім безпосередньо пошкодження сталевого покриття в результаті прокату, можуть виникнути куди більш серйозні дефекти готової продукції, які будуть виявлені вже при монтажі.

Ми докладно описували власне виробництво і ще раз нагадаємо основні моменти, пов'язані з ним:

  • дотримання стандартів приймання і зберігання сировини (фото 1, 2),
  • дотримання умов профілювання металу та використання обладнання (фото 3, 4),
  • дотримання умов упаковки (фото 5, 6, 7, 8),
  • дотримання умов зберігання і транспортування готової продукції (фото 9 і 10).

Критий склад сировини рулонної сталі ГК «Сталекс»

Фотографія 1. Критий склад сировини рулонної сталі ГК «Сталекс»

Рулони у європейських постачальників сталі з полімерним покриттям, з якими співпрацюють провідні профіліровщики в Україні, такі як «Сталекс», зберігаються в експортній упаковці на дерев'яних піддонах на бетонній основі відповідно до європейських норм, як це показано нижче.

Зберігання сталевих рулонів з полімерним покриттям під відкритим небом на бетонній основі

Фотографія 2. Зберігання сталевих рулонів з полімерним покриттям під відкритим небом на бетонній основі

Профілізація металочерепиці MAXIMA на заводі «Сталекс»

Фотографія 3. Профілізація металочерепиці MAXIMA на заводі «Сталекс»

Вихід металочерепиці ATLANTA по спеціальних напрямних в Компанії «Сталекс»

Фотографія 4. Вихід металочерепиці ATLANTA по спеціальних напрямних в Компанії «Сталекс»

Процес упаковки пачки металочерепиці GRAND на піддон з обмотуванням спіненим поліетиленом

Фотографія 5. Процес упаковки пачки металочерепиці GRAND на піддон з обмотуванням спіненим поліетиленом

Автоматична упаковка стретч-плівкою металочерепиці на пакувальній лінії в Компанії «Сталекс»

Фотографія 6. Автоматична упаковка стретч-плівкою металочерепиці на пакувальній лінії в Компанії «Сталекс»

Готова металочерепиця на піддонах, упакована повітряно-пухирчастої та стретч-плівками з заведеними стропами, підготовлена до навантаження в Компанії Сталекс

Фотографія 7. Готова металочерепиця на піддонах, упакована повітряно-пухирчастої та стретч-плівками з заведеними стропами, підготовлена до навантаження в Компанії «Сталекс».

Готова металочерепиця на піддонах

Фотографія 8. Готова металочерепиця на піддонах, упакована в говрований картон і стретч-плівку з заведеними стропами, підготовлена до навантаження в Компанії «Сталекс».

Склад

Фотографія 9. Склад готової продукції ГК «Сталекс»

Завантаження машини в 2 ряди з рівномірним розподілом замовлень

Фотографія 10. Завантаження машини в 2 ряди з рівномірним розподілом замовлень

Естетичне сприйняття у людей досить індивідуально і тому споживачеві повинен бути наданий вибір не тільки квітів (згідно таблиці RAL), а й форми профілю металочерепиці (рис. 2а-е).

ALPINA

a. ALPINA

MAXIMA

б. MAXIMA

AFINA

в. AFINA

VALENCIA

г. VALENCIA

ATLANTA

д. ATLANTA

GRAND

е. GRAND

Малюнок 2. Види профілів металочерепиці в ГК «Сталекс»

Ще одним важливим аспектом при покупці металочерепиці є готовність постачальника забезпечити покупця добірними елементами, підпокрівельними плівками, цвяхами, водостічною системою. Це дозволить покупцеві провести монтаж згідно з установленим порядком.

Незважаючи на те, що в різних інтернет-матеріалах вартість металочерепиці виноситься на перший план, ми впевнені, що даний фактор не є найголовнішим. Логічно, що металочерепиця виготовлена ​​з високоякісної сталі у відповідального за якість продукції профілювальника не може бути дуже дешевою. Однак, розділіть витрати на термін експлуатації в 25 років і Ви побачите, що щорічні витрати не високі.

Наприклад, роздрібна вартість 1 м.кв. металочерепиці Atlanta 350/15 виготовленої зі сталі 0,5 мм з покриттям РЕМА варто 7,3$. Відповідно 100 м. кв. - 730$. Термін експлуатації такого покрівельного матеріалу становить не менше 30 років. Таким чином, річна вартість складе всього 24,5$.

У той же час, металочерепиця виготовлена ​​з китайської сталі товщиною 0,45 мм з покриттям РЕ (найбільш економічна ринкова пропозиція) буде коштувати приблизно 3,75$. Відповідно 100 м. кв. - 375$. Однак, варто врахувати, що термін експлуатації покрівлі з такої металочерепиці в кращому випадку складе 10 років. Разом за 30 років буде 3 рази проведений ремонт покрівлі та витрати, не враховуючи втрату часу, нервів, складуть одна тисяча сто двадцять п'ять $. Тобто в кінцевому рахунку річна вартість складе 37,5$.

Висновок очевидний - не варто економити на покупці металлочерепиці, а її вартість не може і не повинна бути вирішальним фактором. Найбільш важливими факторами є якість виробництва у завода профілювальника і якість вихідної сировини.